Tootegrupid

Kas oled teadlik hambaproteesi töötlemisega seotud ohtudest sinu tervisele?

05.07.2019

Ristsaastumine on tõsine probleem tervishoiutöötajate hulgas, eriti hambaravis. Haiguste kandumine ravi ajal hambaarstidele, abipersonalile ja tehnikutele on reaalne oht, kui ennetavaid meetmeid kasutusele ei võeta.

Ristsaastumise ohust on tehtud mitmed uuringud, kuidas mikroorganismid kanduvad üle hambakliinikutest hambalaboritesse. Rohkem kui 60% proteesidest mis saadetakse kliinikutest laborisse on saastunud patogeensete mikroorganismide, st streptokokkide, laktobatsillide, difteroidide, mis pärinevad patsientide suuõõnest. Proteesilaborites kasutatavad poleerpingid ja pimsskivi, mida kasutatakse proteeside poleerimiseks ja viimistlemiseks on kirjeldatud kui suurimad saasteallikad, eriti pimsikivi alused.

Uuringu eesmärk oli näidata mikroobset saastumist hambalaboris hambaproteeside poleerimise käigus. Loe täpsemalt uuringu inglise keelsest artiklist siit.

Loodame, et teil on kasutusel kõik võimalikud abinõud oma tervise kaitsmisel. Pakume ka omalt poolt pimsi asemel spetsiaalset antibakteriaalset poleerimisvahendit Poliresin ja desinfintseerimiseks mõeldud toodet Bims-Sep, mis hoiab samas ka poleerimispulbri kauem niiske ja kasutusvalmis.
 
Hoidke oma tervist ja olge terved!
Teie
K.A.Rasmussen AS

Tutvu ka meie uudiskirjaga siin